Evimizde Tuvalleri Konumlandırma İpuçları

Evimizde Tuvalleri Konumlandırma İpuçları

Bir tuvali seçmek kadar onu evinizde doğru konumlandırmak da önemlidir. Duvarlarınızı süsleyecek en doğru tuvali seçme ve en doğru yere konumlandırma süreci zaman alıcı olabilir. Yaşam alanlarınızın sizin için estetik ve mükemmel hale gelmesi için tuvalleri konumlandırma konusunda bazı ipuçları vereceğiz.

Tek Parça Tuval Asacaksanız Üçte Bir Kuralına Uyun

Evinizde tek bir duvara tuval asmayı düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. Tek bir duvara bir tane tuval asılacaksa mutlaka ortalanmalıdır. Ortalama işi duvar ya da önünde bulunan mobilya dikkate alınarak yapılmalıdır.

Duvarda bulunan tek bir tablo mutlaka dekorasyonun tamamıyla renk ve şekil açısından uyması gerekiyor.  Duvarlarınıza tuval asımında üçte bir kuralına uyulmalıdır.  Yani astığınız tuvaller altında yer alan koltuk ya da dolaptan daha geniş olmamalıdır. Ayrıca altında yer alan mobilyadan daha ince bir tuval seçilmelidir.  6 metre uzunluğunda bir kanepeye 2 metre genişliğinde yatay bir tuval asarak doğru etkiyi yakalayabilirsiniz.

Birden Fazla Tuval Kullanacaksanız Birleştirici Bir Unsur Oluşturmalısınız

Duvarlarınızda tuval barındırmayı seviyorsanız ve evinizde birden fazla tuval asarak kompozisyon yaratmayı hedefliyorsanız tüm tuvallerinizi birleştirecek bir odak notası olmalıdır. Bu sayede estetik bir hava yakalayabilirsiniz. Birleştirici konsepti bozan tuvalleri duvarlarınıza asmaktan kaçının.

Doğru odak noktası seçildiğinde evlerinizde aynı anda birden fazla tuvale yer verebilirsiniz. Ortak bir nokta bularak konumlandırma konusunda serbest davranabilirsiniz.

Çoklu Tuval Kullanacaksanız Odadaki Genel Dengeyi Sağlayın

Evinizde aynı odada birden fazla tuval kullanmak istiyorsanız bazı unsurlara dikkat etmeniz gerekiyor. Eserin durumuna ve odanızın dekorasyonuna göre yatay ya da dikey asmakta özgürsünüz. Ancak burada odanızdaki genel dengeyi sağlamanız temel çıkış noktasıdır. Genel dengeyi bozan konumlandırmalar estetik durmayacaktır.

Tuvaller Arasında Doğru Miktarda Boşluk Bırakın

Evlerinizde tuval konumlandırma çalışmalarında dikkat etmeniz gereken ana unsurlardan biri tuvaller arasındaki boşluk miktarının doğru ayarlanmasıdır.  Bu çalışmalarda genel kural tuvallerin büyüklüğü arttıkça bırakmanız gereken boşluk miktarının da artmasıdır.

Evinizde kullanacağınız tuvaller büyüdükçe bırakmanız gereken boşluk daha da artacaktır.  Tabii farklı bir etki yaratmayı planlayan kişiler için boşluk miktarı değişken olabilir.

Soyut ve Manzara Konulu Tuvalleri Geniş Duvara Asın

Evinizde soyut bir betimleyici ya da manzara betimleyici bir tuval konumlandıracaksanız en doğru yer salonlardaki geniş duvarlardır.  Bu sayede tuvali ön plana çıkarabilir ve salonunuzda daha estetik durmasını sağlayabilirsiniz.

Dresuar Üzerine Küçük Tuvaller Deneyin

Dresuar estetik yaşam alanları oluşturmada salon ve girişlerde çok etkili bir mobilyadır. Ancak dresuarın etkisini ortaya çıkarmak ve vurgulayabilmek için uygun bir görseli betimleyen küçük tuvaller yerleştirebilirsiniz.

Detaylı bilgi ve ürün çeşitleri için https://www.tulipdekor.com/el-yapimi-tuvaller sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler: dekorasyon
Kasım 30, 2020
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR